Társasjátékok angolul
Azt mondják, nincs is jobb nyelvtanulási technika annál, mint mikor valaki élesben, a gyakorlatban használja az adott nyelvet. Mivel a hétköznapok során sokaknak nincs erre lehetősége és jellemzően az azonos anyanyelvűek sem kommunikálnak szívesen egymással más nyelven, remek terepet biztosítanak ehhez az angol nyelvű társasjátékok. Ugyanis ezek a játékok olyan érdekes és izgalmas világba kalauzolnak el minket, ahol egy idő után már fel sem tűnik, ha nem magyarul folyik a játék. Ezzel pedig nem csak egy remek este hangulatát alapozhatjuk meg, de jó lehetőség arra is, hogy sokrétűen fejleszthessük nyelvi készségeinket.
Számtalan típusú angol társasjáték
Az angol társasjáték olyan gyűjtő kategória, amelyen belül számos különböző, szórakoztató játék kap helyet, amelyek közül cél és téma alapján egyaránt választhattok. Van olyan, amely segítségével személyleírást és a vonatkozó szókincset gyakorolhatják a játékosok, míg van olyan, amely az egyszerű nyelvtani szerkezeteket, vagy éppen a mondatépítést gyakoroltatja. Sőt, ha ahhoz van éppen kedvetek, mindezek nyomán felfedezhetitek Nagy Britanniát, Írországot vagy éppen az Amerikai Egyesült Államokat is, de felcsaphattok detektívnek is.
Otthonra vagy az iskolába
Az angol nyelvű társasjátékok számos szituációban bevethetők, hiszen otthon a barátokkal vagy a családdal leülve éppolyan izgalmakat élhet át az ember, mint az iskolában az osztálytársaival. Szülőként meglepheted vele az angolul tanuló gyermekedet, tanárként pedig feldobhatsz velük egy-egy tanórát az osztállyal. Így pedig rögtön nem a szavak és nyelvtani szabályok magolásáról, hanem a játékos, gyakorlati nyelvhasználatról szól majd az óra. Ilyen módon pedig mindenki szeret tanulni. Természetesen ahhoz, hogy mindez megvalósuljon a gyakorlatban, fontos olyan helyről beszerezni ezeket a társasjátékokat, mint a klett.hu, ahol minőségi és szakmailag is helytálló darabok kapnak helyet a polcokon. Így biztosan nem lesz olyan kifejezés vagy szabály, ami nem megfelelően rögzül a játék során.
Vagyis a fentiek alapján nem kérdés, hogy az angol társasjátékok számos szituációban tesznek jó szolgálatot. Általános szabályból pedig csupán egy létezik, mégpedig az, hogy a játékosok nyelvtudási szintje legyen közel azonos.